Oracle Database 11g: Administration deel 1a

De cursus verschaft inzicht in de architectuur en concepten van de Oracle database 11g. Daarnaast behandelen we de specifieke taken van een databasebeheerder in een (multi-user) productieomgeving. Tot deze taken behoren bijvoorbeeld het aanmaken van een database en het beheren van gebruikers en tablespaces. Tijdens de cursus wordt gebruik gemaakt van de Enterprise Manager voor het uitvoeren van de diverse taken, maar ook van command line tools als SQL*Plus. De cursus is platform-onafhankelijk: waar nodig worden platform-specifieke aanwijzigen gegeven met betrekking tot Windows en UNIX varianten.

Iedere deelnemer krijgt de beschikking over een eigen Oracle 11g Release 2 database.

De stof uit deze cursus vormt de basis van het beheer van een Oracle database 11g. De vervolgcursus “Oracle Database 11g: Administration deel 1b” sluit direct op deze cursus aan en maakt met aanvullende theorie en verdieping het fundament compleet.

De beide cursussen “Oracle Database 11g: Administration deel 1a” en “deel 1b” samen behandelen alle onderwerpen uit het OCA certificeringsprogramma “Oracle Database 11g Administrator Certified Associate”.

Voorkennis

Wij adviseren onderstaande voorkennis:

Onderstaande voorkennis wordt beschouwd als een pre:

Doel

  • Het doel van deze Oracle DBA cursus is inzicht krijgen in de basis van de werking en mogelijkheden van een Oracle database 11g en het kunnen uitvoeren van de elementaire taken van een databasebeheerder.

Onderwerpen cursus Oracle Database 11g: Administration deel 1a

De cursus Oracle Database 11g: Administration deel 1a behandelt de volgende onderwerpen:

  • Inleiding databasebeheer
  • Architectuur
  • Oracle installatie
  • Instances en databases
  • Datadictionary
  • Parameters
  • Databasestructuur
  • Tablespaces en datafiles
  • Beveiliging
  • Databaseobjecten
  • Undo Management
  • Auditing
  • Monitoring en tuning
  • Backup en recovery concepten
  • Data movement
  • Support en patches
  • Oracle Net Services

Praktische informatie

Voor wie bestemd?

Deze cursus is bedoeld voor personen die als databasebeheerder worden belast met het beheer van een Oracle database 11g of andere Oracle gebruikers die achtergrondinformatie willen hebben over de werking van de Oracle database.

Deze training is inclusief  lunch, koffie en thee.

in samenwerking met

PRAKTISCHE INFORMATIE

DEELNEMERS

Tussen 8 en 14 deelnemers

TAAL

Nederlands, les materiaal wel Engels

MAESTRO PRIJS

€ 3.650,-

PARTNER PRIJS

€ 3.450,-

LOCATIE

Zie www.vijfhart.nl/

CURSUS

Training

EXAMEN

Exclusief examen

AANTAL DAGEN

5 dagen

TIJD

09:00 – 17:00

ONLINE

Ja, zie ICTtrainingen

Datum

Op aanvraag beschikbaar

DIRECT AANMELDEN

Aanmelden voor Oracle Database 11g: Administration deel 1a

VOORWAARDEN

  • Partners van de Maestro Academy: Specialisten aangesloten bij Het Finance Gilde, DataConnected of HeadFirst(Premium overeenkomst);
  • De genoemde prijzen zijn exclusief BTW;
  • De betaling dient vóór aanvang van de eerste trainingsdag volledig te zijn voldaan;
  • De betalingsafhandeling wordt verzorgd door Vijfhart