De BIO is de verplichte standaard voor Informatiebeveiliging voor Rijk, Provincies, Waterschappen en Gemeentes. De BIO wordt aanbevolen voor onder andere overheidsorganisaties, publiek-private samenwerkingen en organisaties waarbij de overheid de enige aandeelhouder is.
De BIO is gebaseerd op de internationale standaard voor informatiebeveiliging (ISO/IEC 27001) en de best practice (ISO/IEC 27002). De BIO is een baseline waarbij uitgegaan wordt van een minimaal (verplicht) niveau van beveiliging. Zie meer over de BIO op: https://bio-overheid.nl
De BIO is dus de standaard voor informatiebeveiliging van de Nederlandse Overheid. Professionals die Certified BIO Professional– Practitioner zijn hebben niet alleen kennis over deze BIO standaard maar zijn daarnaast ook in staat om deze te implementeren binnen organisaties.
Deze 3-daagse Certified Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO) Professional training is een praktische training en een vervolg op Foundation training. Elke dag en ook tussen de lesdagen door wordt er individueel of in kleine groepen gewerkt én geleerd om het inzicht en de vaardigheden te verkrijgen die het mogelijk maken dat deelnemers daarna in de praktijk zelfstandig de BIO kunnen implementeren.
Het initiële kennis en inzicht niveau wordt op dag 1 getoetst en indien noodzakelijk aangevuld. Daarna volgen alle onderwerpen die voortvloeien uit de geformuleerde leerdoelen.
Examen en certificering
Na afloop van deze cursus krijgt u de mogelijkheid uw kennis te toetsen via een online examen onder toezicht van Van Haren Certificate. Bij succesvolle afronding van het examen kunnen kandidaten de prestigieuze CBP-P-certificering aanvragen. Het examen is bij de cursusprijs inbegrepen. U kunt de voucher voor het doen van examen aanvragen via het evaluatieformulier dat u na afloop van de cursus ontvangt.
Voordelen van certificering
Aantoonbare kennis vergroot uw waarde als professional voor uw organisatie aanzienlijk. Bovendien zorgt deze certificering van Van Haren Certificate voor betere carrièremogelijkheden.
Vereiste voorkennis
Basiskennis van informatiebeveiliging (gelijkwaarding aan S-ISF) of de Certified BIO Professional Foundation wordt sterk aanbevolen. Wilt u weten of dit voor u de meest ideale cursus is? Wij geven u graag vrijblijvend studieadvies.
Aan het einde van deze cursus zult u (in staat zijn om):
Functionarissen binnen overheidsorganisaties die verantwoordelijk zijn voor de implementatie van de BIO, waaronder:
€ 2.250,- (inclusief lunch en documentatie)
PARTNER PRIJS€ 2.100,- (inclusief lunch en documentatie)
AANTAL DAGEN3 dagen
Datum optie 1